Zavlažování
Automatické zavlažovací systémy
Zavlažování na zahradách je stále aktuálnější téma, jelikož srážky nejsou dostatečné, je třeba trávník zavlažovat. Dnes jsou ohrožené i výsadby.
Realizace zavlažování na klíč
- Nejprve Vám připravíme orientační cenový návrh a model zavlažování.
- Realizace zavlažování na klíč obsahuje:
- Test vodního zdroje
- Osazení vhodného čerpadla, nebo využití stávajícího pokud je dostatečně silné
- Aplikace filtrů, aby se nezanášely ventily a trysky zadešťovačů
- Řízení čerpadla, které hlídá nejen tlak ale také to, aby čerpadlo neběželo na sucho
- Rozvod potrubí a instalace ventilů, rozčlenění do sekcí
- Instalace zadešťovačů do trávníku či kapénkové závlahy do výsadby. Zadešťovače jsou schovány pod úrovní trávníku a vyjíždí tlakem vody - nemusíte se bát jejich poškození při sekání.
- Celý mechanismus ovládá řídící systém, který je plně automatický a uživatelsky jednoduchý. Dnes máme v nabídce i ovládání přes aplikaci v telefonu!
- Zazimování závlahového systému
"Automatický zavlažovací systém dokáže uspořit až 40 % vody."
Přehled komponentů závlahových systémů
Čerpadlo
- Čerpadlo má za úkol dostat vodu ze zdroje, kterým může být např. studna nebo nádrž do závlahového systému až k postřikovačům. Musí mít dostatečný tlak při určitém průtoku vody, aby celý zavlažovací systém fungoval spolehlivě.
Filtr
- Trysky postřikovačů jsou citlivé na zanesení nečistotami. Proto je nutné za čerpadlo umístit filtr, který tyto nečistoty zachytí. Dle stupně znečištění zdroje vody se musí provádět vyčištění zaneseného filtru. Preventivně doporučujeme alespoň 1x za sezónu.
Ventilová šachtice
- Ve ventilové šachtici jsou umístěné elektromagnetické ventily. Tuto šachtici se snažíme co nejlépe skrýt, aby nenarušovala vzhled zahrady. V praxi je nejlepší tuto šachtici zakopat do záhonu, kde krásně splyne s okolím.
Elektromagnetický ventil
- Díky elektromagnetickým ventilům můžeme celý systém automatizovat a rozdělit postřikovače na jednotlivé sekce. Ventily se otevírají a zavírají dle naprogramování řídící jednotky s kterou jsou propojené.
Postřikovače
- Postřikovač je výstupním prvkem celého systému. Postřikovač se vysouvá ze svého pouzdra a zavlažuje trávník. My jako návrháři systému, musíme postřikovače rozmístit tak, aby distribuce vody na plochu byla co možná nejrovnoměrnější. Tyto postřikovače nepřekážejí při sekání trávníku.
Kapkovací hadice
- Nezapomínáme ani na rostliny v záhonech. Pro výsadby je ideální použití kapkovací hadice. Ta je skryta ve vrstvě mulčovací kůry nebo třeba v kačírku. Odpar vody je minimální a tím velice efektivní.
Řídící jednotka
- Řídící jednotka je mozkem celého systému. Zde můžeme nastavit jednotlivé časy a dny, kdy se bude zavlažovat a po jak dlouho dobu. Pokud je v místě i WIFI signál můžete zavlažování ovládat i přes aplikaci v mobilním telefonu.
Dešťový senzor
- V případě, že je naplánovaná závlaha a začne pršet, dešťový senzor automaticky závlahu blokuje, aby nedocházelo ke zbytečnému zavlažování.
"Před příchodem zimy je nutné ze závlahy vyfoukat vodu kompresorem, aby nedošlo k zamrznutí a trvalému poškození systému!"
Fotogalerie
Objednejte si nezávazně naše služby
Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.