3. Krok: Výsev trávníku či položení travního koberce
Na urovnanou a utuženou plochu rozvrstvíme bezplevelný trávníkový substrát v cca 0,5 cm vrstvě. Ideálním pomocníkem pro rovnoměrnou aplikaci je aplikátor substrátu či nanášecí válec. Do této vrstvy vysejeme travní semeno v gramáži, jež udává výrobce. Na výsev nikdy nepoužíváme rozhoz rukou, nýbrž štěrbinový aplikátor nebo rozmetadlo. Důležitá je také výživa trávníku. Vybíráme dlouhodobé hnojivo s přebytkem fosforu, pro rychlý vývoj kořenového systému trávníku.
Druhou možností jak rychle zatravnit Vaši zahradu, je použití trávníkových koberců, které jsou stočené do válců, které mají délku 2,5 m a šířku 40 cm. Tento trávník můžete již téměř okamžitě využívat. Při jeho pokládce je důležité dbát na to, aby mezi jednotlivými kusy trávníku nevznikaly mezery. Vždy nakupujte o 5 - 10% trávníkového koberce více, dle členitosti zahrady.
V obou případech musíme na závěr trávník zaválcovat. Osivo válcujeme z důvodu lepšího vzlínání a trávníkový koberec pro přitlačení k podkladu, křížem na jeho pokládku.
"Vyšší podíl draslíku se stará o dobrou kondici kořenového systému trávníku."
4. Krok: Závlaha nového trávníku
Správná závlaha je důležitá pro maximální vyklíčení trávníku. Musíte naučit trávu pít! Představte si, že nově vcházejíci trávník má pouze malé brčko, kterým se snaží získat vodu z půdy. Znamená to tedy, že musíme zavlažovat častokrát, ale v menší dávce. Nově vyklíčený trávník si neumí vzít vláhu z větší hloubky. Pravidlo zní: povrch musí být neustále vlhký, ale nesmí se tvořit louže.